Jump to content
E-sigareti foorum
Sign in to follow this  
old

Twisted, Clapton, Mega nano jms-mis tehtud ja mis tulemused

Recommended Posts

Kuna coilide keeramine endal väga päevakorras ja teen omale märkmeid siis mõtlesin, et jagan ka teistele ka äkki teen kellegil elu lihtsamaks.

Kogu teema on alla 1ohm seega elektroonikaga modide kasutajatel pole väga mõtet edasi lugeda (vä DNA mehed (psühho) ).

Seade nemseis (ilma kickita)... ehk siis mehaaniline, Sony 30A akud, clearoks Russian 91%. Vahest ka Trident 24K testimiseks.

Kõik kaablid on A1 kanthal (http://www.vape-atomizer-mesh.com/index.html) ja vahele läheb organic cotton.

Eesmärk: Tahaks jõuda kuhugile 0.5ohm kanti ja saada palju auru ja head maitset (esiga) .

 

0.34 mm, 2.5mm puur, 6 pööret = 1ohm

 

Twisted coils:

(0.34mm*0.17mm) * 0.17mm*0.17mm - 2.5mm puur, 5pööret = 0.6ohm - clearo läheb liiga kuumaks, auru vähe ja natuke hõre ka, maitse hea (x22)

 

0.34mm*2, 2.5mm 4pööret = 0.6ohm kiiresti soeneb, auru keskmiselt, maitse hea (x23)

pilt:

 

[attachment=0]coil-twisted-0.6ohm.jpg[/attachment]

 

 

0.34*2, 1.5mm 6 pööret = 0.7-0.8 ohm. Liiga nõrk mech modi küljes

0.34*2, 1.5mm 6pööret = 0.5 ohm. esmamulje hea... kuumeneb kiiresti. Auru palju.

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=pPjuJ0ZLxLI

 

Järgmine twisted tuleb 3x0.34mm

 

 

Clapton coil

0.34mm, kitarri keel 17 (~0.43mm). 4 pööret ümber pallipumba nõela (~2.3mm) = 0.7ohm. Kruvide kinnituse juurest pöördes(mähitud) traat eemaldatud... kuna ei saanud kruvidega muidu kinni seda mitte kuidagi. Soeneb aeglaselt - pärast väikest kasutamist natuke kiiremini. Maitse hea (Y) auru keskmiselt (x15).

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=DMirb8MlsWk

 

Selleks, et kitarri keel ilusti trelli otsas püsiks keerasin 7-10 ringi isoleeri traadi otsa ümber. Ja andsin trellil suht käbedalt valu... vahepeal peab seisma jätma muidu kõrvetab näpud ära. Traati tuleb otse all hoida siis kerib ise ilma vahedeta keele ümber.

 

0.17mm ümber 17(~0.43mm) kitarri keele. Sisse läks 0.34mm traat. Kuna ümber sai peenem traat siis õnnestus see ka enamvähem kruvide vahele kinni saada. 3pööret. 0.7 ohm JÄLLE. Kiiresti läheb kuumaks. Maitset vähe. Auru keksmisest rohkem. Kurgu laks on kõva... tundub, et kõrvetab sutsukene üle.

 

Hetkel pole claptonit rahuldavalt tööle saanud... DNA 30 oleks tõenäliselt abiks.

 

Järgmisena teen 3 pöördega claptoni... peaks kiiremini soenema.

 

Double Barrel Coil

0.34mm, 8pööret, 1.5mm puuri peale, dual coil. = 0.5-0.6ohm. See sai nüüd jube loom. Auru mehiselt, kuumeneb kiiresti. Aga nii clearo kui aur lähevad kiiresti suht kuumaks. Esimeste tõmmetga on maitse hea... kui kuumaks läheb siis jääb maitse ka nõrgemaks. Kui tõmmata siis nagu väike raudmeeste lahing toimub clearos... ull krõbin krabin. Palju lihtsam ehitada kui claptonit. Kui maha jaahtub on esimeste tõmmetga kõige puhtam maitse vist mida üldse kogenud olen. Hetkel tundub, et see build jääb mõneks ajaks. Russaianied peaks juurde ostma saaks erinevaid sees hoida ja oleks muretum ka kui ära peaks kaduma või katki minema.

UPDATE - keerasin õhu kruvi rohkem lahti nüüd ei lähe enam nii kuumaks ja kuivaks kogu elu.

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=P20dXHUQCJM

 

 

Märkused:

* - tähendab et vastavad traadid on twisted

() - twisted coilide juures näitavad, keeramise järjekorda... vahest midagi olemas aga keeran sinna veel midagi ümber :D.

pööret - see on siis mitu ringi on coilil

 

0.34mm = 28AWG

0.17mm = 33AWG - see on nii peenike, et sellega pole eriti midagi teha.

 

ohm mõõtmiseks kasutan testri ja SVD kombinatsiooni ... mõlemad pole selle jaoks parimad tööriistad... seega võib olla ebatäpsusi.

 

Igaks juhuks ka rusika reeglid:

- Mida jämedam traat seda väiksem takistus

- Peenikesed pöörded = väiksem takistus... suuremad rõngad annavad suurema takistuse

- Mida vähem pöördeid seda väksem takistus... kui pöördeid palju siis takistus tõuseb

Neid kolme peab siis kombineerima.

 

Lõpus olevad x numbrid on enda jaoks, sest ega head coili saa ära visata aga pärast vaja teada mis ta välja andis.

 

Hetkel tundub, et 0.7 ohm on meh modi otsas suht miinimum... suurema takistusega jääb volte väheks. 0.5 ohm ringis hakkab teema väga kuumaks minema. Seega magus ala tundub olevat kuskil 0.6-0.8 ohm... olenevalt coili tüübist.

Igausugune keeramine annab maitsele juurde. Oluline on, et keeratud traat tuleks võimalikult ühtlane.

 

2014.03.24.NOTE:

Kui tavaline microcoil siis tuleb cottonit panna suht vabalt mida madalamad oomid jo rohkem coili "twistidud" seda rohkem peab cottonit panema muidu ei suuda ära "wickida"

 

Katsun siis seda postitust ka regulaarselt täiendada.

NB! Alla 1ohm coile ehitades peab kindlasti kasutama akusid mis seda välja veavad ja suurt pauku ei tee

Share this post


Link to post
Share on other sites

Päris hea!

Nemesisega oled rahul? Kust tellisid? Ise tahan ka minna nende coilide keeramise peale aga ei suuda valida endale modi. Evic ei mängi välja enam nii nagu tahaks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Päris hea!

Nemesisega oled rahul? Kust tellisid? Ise tahan ka minna nende coilide keeramise peale aga ei suuda valida endale modi. Evic ei mängi välja enam nii nagu tahaks.

Nemesis on FT pira. Olen rahul... kvaliteet on väga OK ja Russain91%'ga nagu kokku valatud...väga ilus... ainult 510 keere on lühike(õhuke). Trident 24k'l lõppeb keere enne clearo põhja seega kahte omavahel kinni ei saa keerata.. jääb ~1mm vahet sisse... logisema ei jää. Muude clearodega probleemi pole olnud.

Kui plaanid keerama hakata siis soovitan vaadata ka DNA mode... ise ei ole leidnud sobiva hinnaga mis ei olex BOX... karbid ei meeldi. Aga mech modi otsa keeramine on jube katsetamine... regullida midagi ei saa ju... nii nagu coil tuleb nii on.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okei. tänud. ise olen samamoodi otsind dna-d mis ei oleks karp:D WAE on nõks liiga kallis :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okei. tänud. ise olen samamoodi otsind dna-d mis ei oleks karp:D WAE on nõks liiga kallis :D

Ma tellisin siit dna30 tubemodi: http://nexgenvapor.com/

Juttu siin: http://www.e-cigarette-forum.com/forum/ ... vapor.html

 

Kätte pole veel saanud, lubati, et sellel reedel pannakse lõpuks teele. Kõik, kes kasutavad, kiidavad, vingumist on ainult tarneaja pikkuse osas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okei. tänud. ise olen samamoodi otsind dna-d mis ei oleks karp:D WAE on nõks liiga kallis :D

Ma tellisin siit dna30 tubemodi: http://nexgenvapor.com/

Juttu siin: http://www.e-cigarette-forum.com/forum/ ... vapor.html

 

Kätte pole veel saanud, lubati, et sellel reedel pannakse lõpuks teele. Kõik, kes kasutavad, kiidavad, vingumist on ainult tarneaja pikkuse osas.

Ma olen vist pimedaks jäänud... mis hind on?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ei ole pimedaks jäänud, see on hetkel out of stock, sellepärast pole ka hinda. $$$ tuli kokku koos saatmisega.

 

(hind peidetud igaks juhuks)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Double barrel" Kayfuni cloonis töötas, aga tavaline micro meeldib peamiselt töökindluse tõttu rohkem. Kahe coiliga hakkas tihti lekkima. Põhjust ei tuvastanud.

 

"Twisted" 0.30mm Kanthal 2mm puuri otsa keeratuna kasutan oma odavas kloondripperis. 6 tiiru ja 0.6 - 0.7 oomi. Olen selle asjaga väga rahul. Kuumeneb veidike aeglaselt aga kui käima läheb, enam pidama ei saa. Proovisin ka lühema traadiga/madalama oomiga, aga 0.6 oomi lähedal meeldib enim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Double barrel" Kayfuni cloonis töötas, aga tavaline micro meeldib peamiselt töökindluse tõttu rohkem. Kahe coiliga hakkas tihti lekkima. Põhjust ei tuvastanud.

Lekke probleemi kül hetkel pole täheldanud... aga ma pean neid vist mulli metri laiemale ajama... õhk käib rakselt läbi. Natuke kuiv ja kuum vist on ka... a vaatab kasutan tänase päeva ära siis on pilt selgem.

 

-- 07 Mär 2014 06:13 --

 

Ei ole pimedaks jäänud, see on hetkel out of stock, sellepärast pole ka hinda. $252,95 tuli kokku koos saatmisega.

Njah ma pean veel natuke seemeneid sööma ja helesisnist taevast vaatama kui suudan metall toru eest üle 50$ maksta... ehk siis selle seadme eest 100$. Ma üldse ei arva, et nad seal USA's ratsa rikkaks saavad aga... lihtsalt hiinakad (FT) on ära rikkunud.

Huvitav kas Evolve kick 3'e ei plaani välja lasta... mul kogu display pula pole vaja... kui saaks kruvikaga watte muuta kuni 30w ja madala takistusega coili otsa lükata sellest piisaks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kui kick oleks kuni 30w, hakkaks pauku tulema. Kõik prooviksid oma lambiste hiina akudega. :D

Sellepärast ongi DNA'l temp. sensor... enne pauku peaks niiapalju kui mina olen aru saanud asi ikka jõhkralt kuumaks minema. 0.2ohm juures Sony 30A akud ei lähe isegi soojaks mitte.

Share this post


Link to post
Share on other sites
wohooo ... kuna see müüki tuli?? :| miks alles nüüd näen? .... ja kust annaks välja lugeda kui madalaid ohm'e see talub. Peab googeldama :D. Toote juures ja ülevaates seda infi pole. Kust sa võtad, et 0.7 ja 5V välja veab ... see üle 35W ja üle 7A

  ohmid ja watid ja voldid hakkavad juba päris selgeks saama  
think.gif

 

-- 08 Mär 2014 11:42 --

 

wohooo ... kuna see müüki tuli?? :| miks alles nüüd näen? .... ja kust annaks välja lugeda kui madalaid ohm'e see talub. Peab googeldama :D. Toote juures ja ülevaates seda infi pole. Kust sa võtad, et 0.7 ja 5V välja veab ... see üle 35W ja üle 7A

  ohmid ja watid ja voldid hakkavad juba päris selgeks saama  
think.gif
A mis iganes... mul jälle pakk koos läheb loosi.. eks kui kohal siis näeb.

Share this post


Link to post
Share on other sites

välimuse järgi peaks olema Kamry Kick 2.0

parameetrid jäävad saladusse, kuid pakuks et alla ohmi vast ei vunka (psühho)

Share this post


Link to post
Share on other sites

välimuse järgi peaks olema Kamry Kick 2.0

parameetrid jäävad saladusse, kuid pakuks et alla ohmi vast ei vunka (psühho)

FT's kommentaarides oli ka kirjas, et Kamry Kick 2.0 aga infi ikka selle kohta google väga ei anna. 1ohm 5v annab ka 25W. Sub ohm teema on mulle selgeks teinud et kui ohm'dega alla minna siis läheb aur jube kuivaks ja kuumaks.

Ehk siis hetkel tundub, et tahaks proovida pikemaid... suuremaid coile ja kõrgemate voltidega... ehk siis pinda juurde aga kuumust vähemaks.

 

  tee parima auru juurde on parajalt "pitsitav" ... ja selles on süüdi ohm kes ei lase Amp'e läbi kuigi Volt tõukab nii kuis jaksab  
think.gif

Posted Image

Share this post


Link to post
Share on other sites

Päris hea!

Nemesisega oled rahul? Kust tellisid? Ise tahan ka minna nende coilide keeramise peale aga ei suuda valida endale modi. Evic ei mängi välja enam nii nagu tahaks.

Nemesis on FT pira. Olen rahul... kvaliteet on väga OK ja Russain91%'ga nagu kokku valatud...väga ilus... ainult 510 keere on lühike(õhuke). Trident 24k'l lõppeb keere enne clearo põhja seega kahte omavahel kinni ei saa keerata.. jääb ~1mm vahet sisse... logisema ei jää. Muude clearodega probleemi pole olnud.

Kui plaanid keerama hakata siis soovitan vaadata ka DNA mode... ise ei ole leidnud sobiva hinnaga mis ei olex BOX... karbid ei meeldi. Aga mech modi otsa keeramine on jube katsetamine... regullida midagi ei saa ju... nii nagu coil tuleb nii on.

Millist akut kasutad nemesise sees? kas kick on vahel?

ma tellisin ka nemsesise ära ja kicki ka aga ma ei tea milliseid akusid kasutada. ma ei tea väga neist 18650 ja 18350 asjadest mõmmigi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Päris hea!

Nemesisega oled rahul? Kust tellisid? Ise tahan ka minna nende coilide keeramise peale aga ei suuda valida endale modi. Evic ei mängi välja enam nii nagu tahaks.

Nemesis on FT pira. Olen rahul... kvaliteet on väga OK ja Russain91%'ga nagu kokku valatud...väga ilus... ainult 510 keere on lühike(õhuke). Trident 24k'l lõppeb keere enne clearo põhja seega kahte omavahel kinni ei saa keerata.. jääb ~1mm vahet sisse... logisema ei jää. Muude clearodega probleemi pole olnud.

Kui plaanid keerama hakata siis soovitan vaadata ka DNA mode... ise ei ole leidnud sobiva hinnaga mis ei olex BOX... karbid ei meeldi. Aga mech modi otsa keeramine on jube katsetamine... regullida midagi ei saa ju... nii nagu coil tuleb nii on.

Millist akut kasutad nemesise sees? kas kick on vahel?

ma tellisin ka nemsesise ära ja kicki ka aga ma ei tea milliseid akusid kasutada. ma ei tea väga neist 18650 ja 18350 asjadest mõmmigi :D

Hetkel kasutan Sony VTC4 30A akusid http://www.ebay.de/itm/Sony-Konion-US18650VTC4-2100mAh-3-6V-ungeschutzt-/221369728420?pt=DE_TV_Video_Audio_Akkus&hash=item338aa9fda4 ilma kickita - russian 91% ja sees 0.5ohm coil.

Kui atomaizer üle 1.2ohm siis kick suht kohustuslik ... muidu jääb nõrgaks. Kickiga võid suht suvalisi akusid kasutada. 18350 + kick annab mõnusa väikse toru aga akud ei kesta kaua. Kickiga võid ka vanu läpaka akusid kasutada. 18650 ja 18350 vahe on suuruses VS aeg kui kaua aku kestab.

Need sony 30A akud mõeldud rohkem subohmi tegemiseks kasutades RDA, russiani vms. Mudugi sobivad nad ka kickiga hästi.

Kickiga töötvad väga hästi i30 jms sellised clearod. Reeglina nendele on paras anda peale 9-11W üle selle läheb kõrbema.

Nemesisega ei ole ma leidnud kombinatsiooni kus mingi akude teema ei sobi... lihtsalt õiged rõngad peab kokku kerima.

 

Kumma kicki tellisd kas VW või VV? ... mul hetkel VW ja VV on teel :D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tänud väga detailse abi eest :D

VV tellisin :D tundus väga ahvatlev :D

Palun (Y) .

Kuna mul VW kick siis ma eeldan, et mõned asjad mis kirja panin VV kohta ei kehti. Aga kuna endal ka see teel siis varsti saab teada mis võimakus ja piirid tal on. Ma vbla soovitaks igaks juhuks VW ka tellida... see teada toimiv asi... ei maksa ka teine midagi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Millist akut kasutad nemesise sees? kas kick on vahel?

ma tellisin ka nemsesise ära ja kicki ka aga ma ei tea milliseid akusid kasutada. ma ei tea väga neist 18650 ja 18350 asjadest mõmmigi :D

Esimesed kaks numbrit (18) on aku läbimõõt mm-s, kolmas-neljas number (siin siis 65 või 35) on aku pikkus mm-s

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Millist akut kasutad nemesise sees? kas kick on vahel?

ma tellisin ka nemsesise ära ja kicki ka aga ma ei tea milliseid akusid kasutada. ma ei tea väga neist 18650 ja 18350 asjadest mõmmigi :D

Esimesed kaks numbrit (18) on aku läbimõõt mm-s, kolmas-neljas number (siin siis 65 või 35) on aku pikkus mm-s
seda on küll hea teada xD tänud

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

üks küsimus veel: kas aku seal nemesise sees peab olema flat top või nibuga :D?

kas selline variant sobib ka peale selle sony vtc4? http://vapemania.ro/en/aw-imr-batteries/120-18650-aw-imr-battery.html

Ma pole nemesise jaoks leidnud akut mis ei sobiks PIKKUSE poolest. Tal on igatpidi regullitav seega vahet pole. Ülemine pin/connector regullitav... seega kui atomizeril mingi imelik lühike keere pole saad alati tihedealt külge kruvida. Ja hunnik rõngaid ja pikka keermega alumine nupp võimaldavad sinna kõike sisse ajada.

NB! kui pikkuse poolest sobib suht kõik siis jämeduse kohapealt on ta väga tundlik... nauke jämedam aku ei mahu sisse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Old kas need Panasonic 3400 18650b akud jäid sellele FT nemesisele jämedaks?

Yeap neid sinna mitte mingi nipiga sisse ei suru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registreeru või logi sisse

Postitamiseks pead olema kasutaja

Registreeri konto

Loo konto meie foorumisse. See käib kiirelt ja lihtsalt!

Vajuta siia

Logi sisse

On juba konto ? Logi sisse...

Logi sisse
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...