PG ja VG võiksid olla meditsiiniliseks kasutamiseks, puhtusega 99,5% ja üles.
Maitsestajaks kasutada ikkagi e-cig jaoks kasutamiseks mõeldud maitsestajaid. Uuri kasvõi netist , kas on kasutatud seda maitset veipimiseks või mitte
Segamise vahekorra määramiseks kasutada mõnda äppi, eriti siis , kui soovid komponente lisada kaalu järgi, mitte mahu järgi. Äppidel on mahu kaaluks teisendamise võimalus reeglina olemas.
Isiklikult kasutan komponentide kaalumiseks kaalu, saab pudelist otse valada ja ei pea iga komponendi mõõtmiseks eraldi mõõteklaasi pesema. Kaalu puhul peab teadma komponentide erikaalu, näiteks kui PG kaalumisel on enamvähem ml=mg, siis VG puhul see nii pole. Kaal võiks olla 0,00 g skaalaga, köögikaal mis kaalub grammi täpsusega, pole vedeliku segamisel hea valik.
Puhtus on elementaarne, ei uskunud, et seda peaks eraldi toonitama
Kui vedelikule lisada nikotiini, siis peab teadma, et nikotiin on mürgine, nahale sattumisel tuleks see kohe rohke veega maha pesta, et vältida naha kaudu imendumist. Samuti tuleb nikotiini eriti ettevaatlikult doseerida.
Kindlasti on turvalisem teha suuremaid koguseid, siis ei ole mõõteviga nii suure tähtsusega. Isiklikult teen 100ml kaupa oma vedelikke, kui teha 10ml kaupa siis peab 10x ettevaatlikum olema komponentide kokkuvalamisel.
Pärast komponentide kokkuvalamist peaks kogu kompoti korralikult läbi segama/raputama/loksutama. Mõistlik on lasta valmis vedelikult mõnda aega seista (ehk steepida). See muidugi sõltub ka maitsestajast, mõni kõlbab kohe, mõni maitse vajab laagerdumist.
Talveks õues kasutamiseks on mõistlik teha suurema PG sisaldusega vedelikke (VG/PG vahekord 50/50 ), suvel võib teha rohkema VG sisaldusega (30/70, 20/80). Seda siis sellepärast, et VG võib külmas liiga paksuks minna ja ei voola enam nii hästi ja võivad tekkida dryhitid, ehk maakeeli kärsakas).
Rohkem ei oska midagi lisada hetkel...